Únor 2009

Pomoc! Zachraňte mě od Twilight mánie!

1. února 2009 v 0:09 | máňa |  Den za dnem
Ach můj bože! Taky už Vám to leze krkem?

Twilight mánie mi začala pomalu ale jistě a dlouhodobě opravdu lézt na nervy. Z každého druhého blogu na mě zírá Edward, popřípadě Bella, popřípadě Edward a Bella ať už z pozadí, nebo z fotek.

O Twilight (Stmívání) jsem se poprvé dozvěděla o prázdninách a říkala jsem si: ,, Jo, tak to je dobrý, na to půjdu.". Jakmile jsem ale prohlédla příběh do hloubky, což bylo opravdu těžké, protože příběh vlastně žádnou hloubku nemá, zjistila jsem , že je to prachsprostá klišé pohádka o zlém upírovi a hodném smrtelníkovi.

Copak to se dělá, takhle věci idealizovat? Jako by těhle příběhů už tak nebylo dost. Twilight je něco jako Kráska a Zvíře, Romeo a Julie, Rose a Jack, Ellizabeth Bennetová a pan Durcy. Samozřejmě v americkém podání, což už, nezlobte se na mě, také o něčem svědčí.

Dělá se to takhle pobláznit už tak vymyté, pubertální mozky takhle dokonalým vztahem? Copak takhle dokonalý vztah existuje? Viděli jste někdy něco takového? To se to potom dlouho čeká na toho prince, ne-li nedočká.

Prý je to něco jako novodobý Harry Potter. Dovolte mi se hlasitě zasmát. Opravdu hlasitě. Harry Potter: 1. Má děj.
2. Má pointu.
3. Má smysl.
4. Nestačí vám předcházející tři důvody?

Opravdu mě nezajímají problémy Béllinky, která se rozhoduje mezi Jacobem a Edwardem, půl druhé knížky řeší složitě své vztahy, místo aby se věnovala něčemu užitečnějšímu. Co já vím čemu. Každopádně je to fuk.

Copak nemáte takových starostí dost? Já teda jo. A protože se občas svých prostoduchých myšlenek lekám, radši si přečtu něco, co mě duševně obohatí.

Možná se ted proti mně zvrhne obrovská vlna protestu, je to pouze můj názor. Je fakt, že já nerespektuji možná váš. Protože Twilight může zaujmout jen zidealizované duše, kterým smysl reálného života prostě uchází.


Možná je ale někdy lepší žít v iluzích. Někdy.xxx Máňa