TyPy OsoBnosti

7. dubna 2007 v 11:02 | M______________M
Tohle je taky z jedný stránky, je to určování osobnosti podle hypokratovy teorie.
ZdRoj = ZdE
Flegmatik
Flegmatik - základní vlastnosti
pasivní, pečlivý, rozvážný, mírumilovný, ovládá se, spolehlivý, klidný
Flegmatik - charakteristika
Flegmatik dokáže za všech okolností zachovat klid. Někdy se může zdát, že nemá vlastní názor, ale spíše je to tak, že nepovažuje za důležité jej vyslovovat. Je realista, materialista, rozumově založený, ale často také pomalý, lhostejný, usedlý.
Flegmatik - ideální povolání
Protože si flegmatik vždy dokáže zachovat chladnou hlavu, dobře se uplatní jako vedoucí, učitel a v jakékoliv práci v kolektivu.
Flegmatikův živel: voda
Hlavní tělni tekutuna je hlen:). Flegmatici jsou introvertní a stabilní skupina.
Flegmatikovo motto: Dejte mi pokoj!

Klady flegmatika
S flegmatikem se vychází nejlépe ze všech povahových typů. Pro své rodiče představuje požehnání, protože je spokojený snad všude, kam ho strčíte. Má rád přátele, ale je šťastný i o samotě. Umí se snadno přizpůsobit každé situaci. Je cílevědomý. Mezi ostatními flegmatik představuje tlumenou osobnost, která dobře odolává tlakům. Ke všemu přistupuje klidně, věci řeší postupně, je zkrátka bezproblémový. Obdivuhodnou vlastností je zachovat si klid, chladnokrevnost a soustředěnost za každé situace. Nikdy nikam nespěchá a nedá se vyvést z míry. Je smířený se zákeřnostmi života a do ničeho nevkládá velké naděje. Je spolehlivý a vytrvalý, má dobré úřednické schopnosti, dokonale zvládá administrativní práci. Snaží se kolem sebe udržovat klid, působí jako zprostředkovatel a řešitel problémů. Má spoustu přátel, protože se s ním dobře vychází, je nejlepším přítelem. Nikoho neuráží, umí poslouchat, nemá potřebu mluvit, umí být vrbou nebo chápajícím publikem.
Zápory flegmatika
Neumí se pro cokoliv nadchnout a neexistuje situace, která by ho rozčílila. Brání se jakýmkoliv změnám a nerad zkouší nebo vymýšlí nové věci. Vypadá jako lenoch, odkládá věčně práci nebo se jí úplně vyhýbá. Nerad nese odpovědnost za svůj život. Nedává najevo své city, zdá se být strašně mdlý. Nerad říká ne. Bojí se učinit rozhodnutí.

Melancholik
Melancholik - základní vlastnosti
uzavřený, přemítavý, vážný, zdrženlivý, náladový, úzkostlivý, pesimistický, reservovaný
Melancholik - charakteristika
Melancholik o všem příliš přemýšlí. Díky tomu ale dokáže naslouchat lidem a pochopit jejich problémy. Je vrbou, které se můžete kdykoliv svěřit. Protože má pochybnosti o sobě samém a nevěří, že by se mu mohlo něco podařit, občas trpí depresemi a únavou.
Melancholik a ideální povolání
Melancholici jsou díky své vnímavosti skvělí psychologové a umělci. Nehodí se na vedoucí pozice.
Melancholikův živel: země
Hlavní tělní tekutina je černá žluč. Melancholici jsou introverní a psychycky labilní skupina.
Melancholikovo motto: Litujte mě!

Klady melancholika
Melancholik se již jako dítě jeví jako hluboký myslitel. Bývá tichý a nenáročný a má také rád samotu. Uznává pevný řád, oceňuje krásu a inteligenci. Je mlčenlivý a přemýšlivý, má pesimistickou povahu a předvídá potíže ještě dřív, než vzniknou. Klade důraz na duševní činnost. Je vážný, stanovuje si dlouhodobé cíle a zabývá se pouze věcmi, které mají trvalý význam. Má sklon ke genialitě a vysoký intelekt. Ze všech typů osobností má nejvíce tvůrčího talentu, žasne nad nadáním géniů. Potrpí si na precizní poslech hudby, potřebuje dokonalé stereo. Miluje čísla, grafy, mapy, plánky, seznamy, vidí cifry téměř všude a ve všem. Dokonalá vnitřní organizovanost pro něj představuje základ jeho existence. Vyžívá se v detailech, které ostatní ani nestačí zaregistrovat. V životě hledá jakýsi řád, ukládá vždy věci přesně na své místo. Bývá dobře oblečený a upravený s možná až velkou pečlivostí, vyžaduje čisté okolí. Je perfekcionista a pokud něco dělá, dělá to jen pořádně, záleží mu pouze na kvalitě. Nesnáší plýtvání a miluje výhodné koupě. Umí být starostlivý a soucitný s upřímným zájmem o jiné lidi. Svého partnera si vybírá obezřetně, aby splňoval všechny jeho nároky.
Zápory melancholika
Melancholik snadno a kolikrát i často podléhá depresím. Snadno se uráží a ve všem hned hledá problémy. Mívá nízké sebevědomí, myslí si, že ho všichni pomlouvají, trpí vnitřní nejistotou. Melancholik je váhavý, protože se bojí, že jeho plány nejsou úplně perfektní. Věnuje plánování až mnoho času. Na své okolí klade nerealistické nároky, uplatňuje na ostatní svůj perfekcionismus.

Sangvinik
Sangvinik - základní vlastnosti
společenský, činorodý, veselý, bezstarostný, živě reagující, nenucený, čilý
Sangvinik - charakteristika
Sangvinik kolem sebe neustále šíří pozitivní energii a číší upřímnou radostí ze života. Jsou oblíbení v kolektivu, ale nedokáží udržet tajemství ani se vžít do problémů jiných lidí. Jeho zápornou stránkou je náladovost a nespolehlivost.
Sangvinik a ideální povolání
Uplatní se všude, kde je třeba dynamiky a organizačních schopností.
Sangvinikův živel: vzduch
Hlavní tělní tekutina je krev. Sangvinici jsou extrovertní a stabilní skupina.
Sangvinikovo motto: Obdivujte mě!

Klady sangvinika
Sangvinik má rád společnost. Je citový a okázalý, dokáže přeměnit každou práci v legraci. Nachází v životě spoustu vzrušení a dokáže své zážitky zajímavě a pestře vyprávět. Je vždy vstřícný a optimistický. Již od dětství bývá zvědavý a veselý, dokáže si hrát se vším, co je při ruce, zbožňuje přítomnost ostatních. Sangvinik nemusí mít více talentu než ostatní, ale zřejmě si užívá více zábavy a legrace. Jeho charisma a překypující osobnost k němu neustále přitahuje lidi. Zatímco ostatní povahy pouze mluví, sangvinik vypráví příběhy. Snadným způsobem odhalení sangvinika je pozorování skupiny lidí, vyznačuje se častým a hlasitým mluvením. Rád je středem pozornosti a díky svému vypravěčskému talentu je duší společnosti. Dobře si pamatuje barvy, na rozdíl například od jmen a jiných faktů. Je pro něj přirozený fyzický kontakt s ostatními lidmi, doteky, objetí, hlazení. Má vrozený smysl pro dramatičnost a může být vynikajícím hercem. Sangvinik má naivní povahu a i v dospělosti si zachovává dětskou prostotu. Je citový, otevřený a bezprostřední, překypuje optimismem a nadšením téměř nad vším. Odjakživa chce vše vědět a tajemství u něj vyvolává šílenství. Bez váhání umí nabídnout svou pomoc, příliš však nedomýšlí důsledky své ochoty. Je tvůrčí a neustále produkuje nové a nové vzrušující nápady. Inspiruje a přitahuje ostatní svou vlastní energií a nadšením. Umí začít hovor s každým, kdo je po ruce a hned se stane vaším přítelem.
Zápory sangvinika
Málokdy něco dotáhne do úplného konce a nedokáže pochopit, že může mít nějaké zásadní povahové vady. Příliš mluví, je rozvláčný a často a rád přehání. Je málo vnímavý k ostatním, zaobírá se především sám sebou, je egocentrický. Neumí naslouchat a ani nemá zájem, proto si také nepamatuje přesně jména. Jako přítel je nestálý a zapomnětlivý, jelikož přátel má příliš mnoho. Skáče lidem do řeči a často mluví a odpovídá za ostatní. na termíny u práce si příliš nepotrpí, střídá často zaměstnání.

Cholerik
Cholerik - základní vlastnosti
aktivní, impulsivní, neklidný, nedůtklivý, agresivní, vznětlivý, měnící postoje
Cholerik - charakteristika
Cholerik je energický až horkokrevný a vznětlivý jedinec. Náladovost a výbušnost je u nich na denním pořádku. Svým nadšením však dokáží strhnout ostatní.
Cholerik - ideální povolání
Před cholerikem má každý respekt, proto se hodí na vedoucí pozice. Aby se ale nestali šéfy tyrany, musí se naučit ovládat.
Cholerikův živel: oheň
Hlavní tělní tekutina je žluč. Cholerici jsou extrovertní a labilní skupina.
Cholerikovo motto:Bojte se mě!

Klady cholerika
Cholerik je dynamická osobnost, která dosahuje svých cílů. Stejně jako sangvinik je vstřícný a optimistický. Je rozený vůdce, a to již od nejútlejšího věku. Má podvědomou a silnou touhu po změně. Zjistí-li, že něco není v pořádku, bez váhání bojuje za lidská práva a chrání ukřivděné. Nebývá není apatický nebo lhostejný. Má rozhodnost a silnou vůli, problémy řeší rychle. Dokáže velet snad úplně všemu, bez ohledu na znalosti prostředí a podmínky. Jeho prvotním zájmem je dosahování cílů, nejde mu o to, aby se někomu zalíbil. Je skvělý a cílevědomý organizátor. Má schopnosti dokončovt větší díl práce než kdokoliv jiný. Rád překonává překážky, miluje boj a také konkurenci. Obejde se bez přátel a diváků, stačí mu jeho cíl. Má dobrou intuici pro odhad dané situace a obvykle má pravdu. Miluje krizové situace, ve kterých často exceluje.
Zápory cholerika
Cholerik má v životě základní hesla a tím se také současně řídí, že má vždy pravdu a nemůže si ani náhodou připustit, že by se mohl mýlit. Musí vždy vítězit a pak hledat způsob, jak si zachovat tvář. Neumí vysadit z pracovního tempa a nutí k němu i své okolí. Musí stát vždy v čele a cítí se dobře, jen když má nadvládu. Má nadřazený postoj nad ostatní, který dokáže druhé značně psychicky deptat. Netoleruje slabosti, nesnáší nemocné a nerozhodné lidi. Neumí dobře jednat s lidmi, bývá netrpělivý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakej tip muziky posloucháte???

Rock 56.7% (102)
Pop 3.3% (6)
Hip Hop 7.2% (13)
všechno 6.1% (11)
jak kdy 7.8% (14)
ostatní 5.6% (10)
metal 9.4% (17)
RnB 0.6% (1)
převážně punk 2.2% (4)
převážně funk(80.léta a tak) 1.1% (2)

Komentáře

1 artmey artmey | 28. května 2007 v 17:52 | Reagovat

Metal

2 DeadAngel DeadAngel | 23. června 2007 v 11:10 | Reagovat

metaaal

3 arcadium arcadium | 28. června 2007 v 17:48 | Reagovat

rock

4 lůksdjfůlakjdsfůla lůksdjfůlakjdsfůla | 30. prosince 2007 v 14:32 | Reagovat

LINKIN PARK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Konkrétně :-)

5 severusis severusis | 3. února 2008 v 18:57 | Reagovat

celtika

6 máňa máňa | 7. května 2008 v 23:19 | Reagovat

koukám hromadná diskuze na anketu....pridam sem asi ještě nějaký styly hudby  lidičky;)

7 Hwi Hwi | Web | 16. října 2008 v 7:32 | Reagovat

Já si dělala jeden test na temperament osobnosti a vyšlo mi, že jsem melancholik... To teda fakt nevím, protože na čísla, grafy nebo mapy obecně jsem levá jak šavle. :D To ostatní by snad mohlo odpovídat, i když takovej pesimista zase nejsem. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama